Takto si dáte do poriadku zdravie v každom veku

Začalo sa toho na vás po zdravotnej stránke valiť naraz veľa? Cítite sa oslabený, unavený, pohľad na seba vás vydesí, pretože sa kvalita vašej pleti zhoršila, vybledla alebo ochabla? Máte problémy s trávením? V tom prípade nemusí ísť o dôsledok pribúdajúceho veku. Takéto pocity mávajú často aj mladí, aj starší ľudia. Problém, ktorý ich spôsobuje ale môže súvisieť so zamorením organizmu toxínmi. Tie na vás útočia skoro na každom rohu. Prijímate ich už len dýchaním napr. znečisteného vzduchu, ktorý spôsobujú autá, továrne. Škodlivých látok sa ale môžete nadýchať aj pri varení. Toxíny sa v do tela dostávajú aj stravou a rôznymi sladenými a bublinkatými nápojmi.zena so skryvajucou sa tvarou

Čo zamoruje celé telo najviac, sú určite alkohol a cigarety. Nanešťastie, fajčenie nepoškodzuje len tých, ktorí priamo fajčia, ale aj tých, ktorí nefajčia, no dym vdychujú. Ide o tzv. pasívne fajčenie. Je vôbec nejaká možnosť ako sa všetkých toxínov v tele zbaviť a svoje zdravie dostať do normálu? Áno, je. Medzi účinné metódy očisty tela, ktorá vyplavuje škodliviny a prinavracia zdravie, patrí aj detoxikácia.

Ako detoxikovať?

Najhoršie budú prvé dni tejto kúry, kedy sa vyžaduje vzdať sa najškodlivejších jedál, nápojov a zlozvykov, ktoré dennodenne konzumujeme a vykonávame. Ide o vylúčenie sladkostí, bieleho pečiva, mastných, vyprážaných a príliš slaných jedál, fastfoodov a bublinkatých sladených vôd. Namiesto varte a jedzte zdravšie, vyváženejšie a pravidelnejšie. Konzumujte ovocie a zeleninu, ktoré obsahujú množstvo pre zdravie potrebných vitamínov. Vhodné je napr. celozrnné pečivo, kapusta, ktorá krásne prečistí črevá, jablká resp. ovocia v šupke, a vláknina. Namiesto sladených vôd pite veľa vody. Na prečistenie organizmu je nevyhnutné, aby ste sa pokúsili prestať fajčiť a piť alkohol, nakoľko to môže ovplyvniť celú očistu. Základom býva očistenie čriev, no cigarety a alkohol vedia veľmi poškodiť aj iné orgány a celý krvný obeh.

Detoxikačnú kúru je ideálne absolvovať dvakrát do roka, no pre vaše zdravie bude prospešná aj raz ročne a to najlepšie minimálne v dvoch po sebe idúcich týždňoch. Na podporu detoxikácie si je možné zakúpiť aj tabletky s obsahom látok, ktoré pomáhajú telu vyplavovať nahromadené škodliviny. Správne uskutočnenú očistu si všimnete nielen na pribúdajúcej energii, zlepšenej nálade a na vašom výzore a zdravšej a jemnejšej pleti. Detoxikácia výrazne ovplyvní vaše vnútorné zdravie počnúc tráviacim systémom, lymfatickým a krvným systém, pečeňou. Zlepšiť sa môžu aj problémy s vysokým tlakom, nadváhou a ustúpiť môžu aj niektoré bolesti.

Ako sa zbaviť fajčenia?

Nebude to nič jednoduché. Ak sa však chcete vzdať fajčenia raz a navždy, nie je to nemožné. Podstatné bude mať silnú vôľu a nevzdávať sa, aj keď to nebude prechádzka ružovou záhradou. Potreba po nikotíne bude taká silná, že možno ani nebudete spoznávať sám seba. No práve takto sa prejavuje zbavovanie sa závislosti. Prestať fajčiť vám ale môžu dopomôcť aj podporné látky, akými sú napr. náplasti, tabletky alebo sirupy. Tie obsahujú látky, ktoré nahradzujú nikotín a tým znižujú túžbu po ňom a po cigarete. Tým, že sa rozhodnete prestať fajčiť, sa vám odvďačí nielen vaše zdravie, ale aj zdravie vašej rodiny, okolia, sviežejší dych, lepšia kondička atď.

Chudnutie je dobrá cesta k lepšiemu zdraviu

Samozrejme len vtedy, ak máte nadváhu. Zvýšená váha spôsobuje rôzne iné problémy. Môže mať za následok vysoký tlak, znemožnenie pohybu, bolesť kĺbov, chrbta, krížov, vznik cukrovky a kopec iných problémov. Dobrým spúšťačom prirodzeného chudnutia je aj detoxikácia, ktoré tým, že odstráni toxíny, zrýchli metabolizmus. Dôležitú úlohu zohráva ale obmedzenie, ak nie úplne vylúčenie škodlivých potravín a nápojov. Zvýšený pohyb zas prospeje vášmu srdcu, kĺbom, zvýšeniu kondície a zdraviu celkovo. Ak ale badáte nejaké spomalenie úbytku váhy, ktorý ste spozorovali pri detoxikácii, je tu ešte jedno riešenie. Na chudnutie si môžete zakúpiť aj tabletky, ktoré by mali urýchliť spaľovanie tukov.

Úprava vysokého tlakutlakomer

Pokiaľ vás vysoký tlak trápi či už máte nadváhu alebo normálne BMI, je potrebné s ním niečo robiť. Tento problém je totiž spojený so srdcom, ktoré ovplyvňuje vaše celkové fungovanie. Ak vám vysoký krvný tlak vyskočí len zriedkavo, mohli to zapríčiniť okolnosti. Ak je ale zvýšený permanentne, mali by ste navštíviť lekára, ktorý jeho príčinu určí presnejšie. Prípadne stanoví liečbu. Zdravie srdca a žíl je veľmi dôležité. Starať sa o nich nie je až také náročné. Podstatné je vylúčiť mastné, vyprážané a presolené jedlá. K tomu pridáte výživový doplnok alebo iné tabletky. Ako podporná liečba vysokého krvného tlaku sa využívajú aj kvapky, ktoré vám stav a príznaky ochorenia zlepšia skoro ihneď, ako pri občasných, tak aj pri chronických diagnózach.

Odstráňte si bolesť chrbta a krížov čo najrýchlejšie

Zdravotné problémy vo vnútri vášho tela sa môžu prejaviť aj bolesťou navonok. Vtedy môžete pociťovať tlak v hrudi, na chrbte, v krížoch, na bruchu či v iných častiach tela. Najviac bolestiam škodí zvýšená váha a zlé držanie tela, o ktorej sme sa už ale zmienili vyššie. Takéto problémy ale môžu signalizovať aj problémy kĺbov, čo je najlepšie riešiť cvikmi alebo kĺbovou výživou. Rýchlu úľavu od bolesti chrbta a krížov vám prinesie aj gél, krém či masť určené na tento účel. Uľaviť vám môžu aj tabletky. Ich účinok sa ale objavuje neskôr a postihnuté miesto neuvoľňujú tak, ako keď ho priamo natriete. K tomuto typu bolesti odporúčame dokúpiť aj bandáž, hlavne ak máte problémy so správnym držaním tela, čo bolesť môže zbytočne zväčšovať.

Pridaj komentár