Ako rýchlo schudnúť a vydržať to aj po psychickej stránke?

Človek je skoro každý deň vystavovaný stresovým situáciám, ktoré sa najčastejšie snaží premáhať rôznymi závislosťami. Jednou z nich je aj jedlo. A vtedy si ani neuvedomíme, ako sme to prehnali a už na váhe svieti niekoľko kíl navyše oproti minulému váženiu. Inou situáciou je, keď je narušený metabolizmus a trávenie a tak dochádza k pomalšiemu spaľovaniu tukov a tým pádom sa rýchlejšie hromadia. Tretím prípadom je, ak sme jednoducho na jedenie zvyknutý. Existujú rodiny, u ktorých je doslova životným štýlom veľa piecť, variť a tým pádom aj jesť. To sa skôr či neskôr tabletka na chudnutieodrazí aj na vizuálnej stránke a na váhe. Ak ste prišli do štádia, kedy vám vaša hmotnosť začala prekážať a chceli by ste niečo urobiť pre vašu zmenu, dnes vám dáme nejaké tipy na to, ako rýchlo schudnúť. Mne veľmi pomohli aj tipy zo stránky https://www.chudnutietabletkami.sk/ako-rychlo-schudnut/.

Vedia vám pomôcť prípravky na chudnutie?

Ak ste si už zaumienili, že schudnete, určite si už čiastočne naštudovali vaše možnosti. Vec sa má tak, že väčšina začne pátraním po možnostiach, ktoré by ich snahu schudnúť umocnili. K dispozícii sú rôzne tabletky na chudnutie, náplasti, nápoje, prášky, spreje, krémy či gély. Ich funkcia je však výrazne ovplyvnená tým, čo preto robíte vy. Áno, samotné prípravky vám vedia pomôcť zbaviť sa nadbytočných kíl rýchlejšie.

Celé to funguje tak, že tieto zázračné produkty, najčastejšie tabletky majú naštartovať rýchlejšie spaľovanie tukov. Preto ich často voláme aj spaľovače tukov. Vďaka rýchlejšiemu spaľovaniu teda rýchlejšie chudnete, pretože sa vám bude „usádzať“ stále menej prijatej potravy.

S liekmi na chudnutie to ale určite netreba preháňať, nakoľko ak sa nerešpektuje dávkovanie, môžu viesť k poškodeniu metabolizmu. Ak telo nemá žiadne tuky, taktiež to preňho neveští nič dobrého. Preto tvrdíme, že tabletky na chudnutie sú výbornou podpornou pomôckou v tom, ako rýchlo schudnúť, to v rámci normy. Dávkovanie si nie je možné upraviť, len rešpektovať to, čo odporučil výrobca.

Základom chudnutia je obmedzenie stravy

Pokiaľ chcete začať chudnúť čo najrýchlejšie, je potrebné, aby ste zmenili vaše stravovacie návyky. Práve tie totiž môžu za väčšinu problémov s chudnutím a priberaním. Nikdy sa vám nepodarí schudnúť, ak prijmete denne viac kalórii ako spálite. Presné tabuľky si môžete nájsť na internete, resp. si svoju dennú dávku môžete vypočítať aj presne online alebo využitím pomoci výživového poradcu, ktorý vám môže aj stanoviť jedálniček. To ale určite zvládnete aj sami. Každý dospelý človek vie usúdiť, čo je pre telo dobré a čo už nie. Aby sme si ale boli istí, že sme na jednej vlne, buďme konkrétnejší.

Ak je pre vás rýchlo schudnúť skutočne veľmi dôležité, mali by ste obmedziť a najlepšie úplne sa vzdať konzumácie niektorých jedál. Najčastejšie priberám z mastných, údených a vyprážaných jedál. Svoju rolu zohrávajú aj príliš sladké jedlá a bublinkové nápoje. No v chudnutí bránia aj príliš slané jedlá, ktoré okrem iných zdravotných problémov viažu vodu v tele. Preto môžeme pôsobiť naliato a to, čo nám pridáva na váhe je niekedy veľa vody. Veľkým problémom trávenia je aj biele pečivo, ktoré by ste mali zameniť za celozrnné. Takisto je vhodná aj náhrada obyčajnej bielej múky za celozrnnú alebo špaldovú.

Schudnúť a očistiť črevá od usadených škodlivín vám pomôžu nielen spaľovače tukov, ale aj konzumovanie prírodnej vlákniny, ovocia a zeleniny. Dostatočný príjem vitamínov je pre zdravie človeka a zdravé chudnutie skutočne dôležitý. Veľkú úlohu zohráva aj pitný režim. Vypiť denne 1,5 l – 2 l by malo byť samozrejmosťou pre každého dospelého človeka. Nikdy ale nezájdite v obmedzovaní stravy do extrémov. To, že chcete rýchlo schudnúť je dobré, ale nie vždy to znamená, že sa budete cítiť lepšie. Kedy to je ten prípad?

Chudnúť rýchlo neznamená vždy chudnúť zdravo

Pokiaľ si dáte nereálne ciele, napr. schudnúť hneď v prvý týždeň niekoľko kíl (v niektorých prípadoch aj 10 kíl), celý proces môže skončiť fiaskom. klobasa v bananovej supkeTelo sa najprv musí pripraviť a uvedomiť si, že nastávajú zmeny v jeho celkovom režime. A to môže trvať aj dva týždne. Určite ale nie je na mieste zúfanie, že behom týždňa prísneho diétneho režimu ste nič neschudli. Proces sa zvykne naštartovať po tom, čo si uvedomí, že ho neprekvapíte kalorickým koláčom, údenou slaninkou či presladenou bublinkovou vodou. Pomôcť v dodržaní režimu vám môžu aj vyššie uvedené prípravky, napr. tabletky na chudnutie.

Ak teda behom prvých týždňov nespozorujete žiadne veľké zmeny, určite nezachádzajte do extrémov. Obmedzenie stravy na minimum a športovanie od nevidím do nevidím vie váš organizmus neskutočne vysiliť. A skôr ako si všimnete zmeny, môžete skončiť na pohotovosti s kolapsom a trvalo poškodeným zdravím. Preto, ak chcete skutočne rýchlo schudnúť, myslíte na to, aby to bolo pre vaše telo zdravé. Určite vám nestojí za to, aby ste si zdravie zničili. Nie nadarmo sa hovorí „pomalšie ďalej zájdeš“. Ak je chudnutie veľmi rýchle, rýchle sa vám aj stratené kilá môžu vrátiť späť a to niekedy aj vo vyšších hodnotách. Ak je ale chudnutie zdravé a prispôsobené vašej váhe, telo sa prispôsobí menším konzumovaným porciám, zmenšia sa jeho tukové zásoby natrvalo a tým pádom ostanete fit veľmi dlho.

Pridaj komentár